Rūķu darbnīca

Kas tā – vakarēšana?

Vakarēšana bija cilvēku kopā sanākšana ne tikai rudens pusē, bet arī ziemā, kad lielie saimniecības darbi padarīti un vakari brīvāki, ko iespējams pavadīt ar kaimiņiem, paziņām, draugiem.

Vietu, kur notiks vakarēšana, izraudzījās jau iepriekš. Vakarēšana bija kā īpašs pasākums, kas motivēja strādāt, iemācīties kaut ko jaunu, gūt padomu no citiem, parādīt pārējiem paša paveikto, kaut arī liela loma tajā bija arī jaunāko notikumu apspriešanai, sarunām.

7.un 8.decembrī zīmēšanas kabinetā aktīvi darbojās “Rūķu darbnīcas”, lai audzinātāji kopā ar skolēniem ietērptu skolu Ziemassvētku tērpā. Pie mums viesojušies gan bārdaini rūķi, gan eņģelīši, gan sniega pikas, bet šogad, sasaucoties ar pilsētas sniegavīriem, skolas logos smaidīs skolas sniegavīri.

Skanot Ziemassvētku dziesmām, baudot smaržīgo un garšīgo karsto dzērienu, un uzgraužot pa piparkūkai, darbs “ gāja  no rokas rokā “ un skolas telpas piepildīja svētku atmosfēra.

Paldies skolotājām – Agnesi Jansonei un Aijai Grīvanei par “Rūķu darbnīcas“ ideju un svētku gaidīšanas noskaņu vakarēšanas nodarbībās!

Rakstu sagatavoja Ineta Pugoviča

Foto no skolas arhīva