marts 2017

Arhīvs 01 marts, 2017

Lekcija Talsu bērnu bibliotēkā

21. februāris – Starptautiskā dzimtās valodas diena

Katru gadu 21. februārī pēc UNESCO iniciatīvas visā pasaulē atzīmē Starptautisko dzimtās valodas dienu, lai izceltu valodas nozīmi ikdienas komunikācijā, pašizpausmē, sabiedrības veidošanā, zināšanu apgūšanā un tālākā nodošanā.

28.februārī Talsu bērnu bibliotēkā viesojās LU latviešu valodas aģentūras lingviste D.Liepa. Arī mūsu skolas 9. klases skolēni vēlējās apmeklēt šo lekciju, lai vairāk uzzinātu par e- pasta etiķeti, kā pareizi rakstīt un noformēt lietišķo vēstuli.

Pēc lekcijas skolēni secināja, ka lektore likusi aizdomāties, cik svarīgi ir rūpēties par savas valodas pareizu lietošanu, kā arī uzzinājuši aktuālo valodas attīstībā. Spilgtākie piemēri, kas palikuši prātā no lekcijas – “sieviešu apgriešana, vīriešu apgriešana, bērnu apgriešana” – tādas šausmas varam lasīt frizētavas izkārtnē.

Rakstu sagatavoja latviešu valodas un literatūras skolotāja Aija Grīvane

Tikšanās 27.februārī

Šī gada 27.februārī 7.c un 8.c klases jaunieši uzņēma ciemiņu – Latvijas NBS Apvienotā štāba Sakaru un informācijas sistēmu departamenta Kiberaizsardzības daļas priekšnieku, kapteini Didzi Siliņu, kurš pastāstīja gan par mūsu valsts bruņoto spēku uzbūvi, par iespējām dienēt  un strādāt mūsu valsts labā gan meitenēm, gan puišiem, par prasībām, kuras jāizpilda, lai varētu atrasties bruņoto spēku rindās. Stāstīja arī par to, ka armijā sev darba vietu  praktiski var atrast jebkuras nozares speciālists, par karjeras izaugsmes iespējām un, ne mazāk svarīgo – sociālo nodrošinājumu.

Interesanti bija dzirdēt stāstīto par Kiberaizsardzības  daļas darbu, par Latvijas valsts politiku  jauno  šīs nozares kadru sagatavošanā – ja mācās, šajā nozarē labi apmaksātu darbu var atrast gan puiši, gan meitenes. Jaunieši uzzināja par bruņojuma – tanku  ievešanu aizsardzībai Latvijā. Par to, kas apkalpo šo tehniku. Runāts tika arī par draugu uzticības  un atbalsta nozīmi kritiskos, grūtos brīžos, cilvēcisko vērtību nezaudēšanu kaujas apstākļos.

D.Siliņš atbildēja uz skolēnu jautājumiem  un draudzīgā sarunā jaunieši  noskaidroja katru interesējošās lietas. Taču visu tikšanās laiku caurstrāvoja  doma – Latvija ir skaista un droša valsts. Tā jāmīl, un mēs katrs  precīzi, kārtīgi, atbildīgi darot savu darbu varam padarīt to labāku, skaistāku, interesantāku. Nekas nevar būt labāks par iespēju dzīvot kopā ar sev tuviem, mīļiem cilvēkiem savās mājās, par kuras drošību, kārtību un skaistumu jārūpējās pašiem.

Rakstu sagatavoja matemātikas skolotāja un 7./8.klases audzinātāja Ligita Boginska